Nebaví vás číst? Pusťte si zajímavá témata do sluchátek

Pokud trávíte hodně času v autě, nechce se vám po celém dni v práci číst odborné texty nebo vás mluvené slovo prostě baví víc, pak si zamilujete podcasty. Díky rozhovorům i vyprávění odborníků se dozvíte řadu věcí, pro které v běžných médiích nezbývá prostor, a můžete zachytit nejnovější trendy v oboru. Pokud jste ještě kouzlu podcastů nepropadli, přidáváme tipy na povídání zaměřená na byznys i rozvoj zaměstnanců.

Pryč jsou doby, kdy jste museli čekat na přesnou dobu vysílání vašeho oblíbeného pořadu v rádiu. Pryč jsou také doby, kdy mluvené slovo patřilo pouze rozhlasovým vlnám. Ze zahraničí sem totiž v posledních letech pronikl trend takzvaných podcastů. Audio nahrávek, které si vytváří a publikují autoři sami a které snadno přehrajete na počítači, v telefonu i v přehrávači.

Jelikož pro řadu lidí není v časových či finančních možnostech, aby si zašli na přednášku či workshop daného odborníka, podcasty jsou skvělý nástroj, jak si poslechnout jeho názory a pohled na věc. Bez přerušování a otázek moderátora.

České a slovenské podcasty

V Česku jsou podcasty na vzestupu a každý rok jich vzniknou desítky až stovky. Jejich přehled najdete na Audiolibrix. Pokud si nejste v angličtině jistí, zkuste sáhnout po některém z tuzemských povídání.

1. Nelidské zdroje

  • Podcast recruitera Matěje Matolína o všem, co se týká života ve firmách.

2. Štěstí v práci

  • Zajímavý počin Michala Šrajera, který se věnuje štěstí a spokojenosti zaměstnanců ve firmách.

3. Manažérska Akadémia Martina Prodaja

  • Povídání o motivaci, vzdělávání či rozvoji zaměstnanců.

4. Na volné noze

  • Podcast navazující na úspěšný portál i knihu dává prostor odborníkům napříč obory, kteří vyprávějí o svém podnikání a rozvoji vlastního byznysu.

Zahraniční podcasty

1. Nine To Thrive HR

  • Odborníci z firem ve Fortune 1000 radí, jak na nábor, analytiku, angažovanost či rozvoj zaměstnanců.

2. CIPD

  • Zajímá vás, jestli roboti vezmou lidem práci, jak na agilní firmu a zda má koučink smysl? CIPD sdružuje přes 130 000 HR odborníků z celého světa a sleduje trendy i stálice na poli HR.

3. Hire Up

  • O všem, co se týká světa lidských zdrojů, si se svými hosty povídá John Beck.

4. Hiring On All Cylinders

  • Jak najít, oslovit a udržet ty správné talenty? Poslechněte si, jak na moderní nábor.